Parking u letiště Brno – zjistěte, zda-li je výhodnější parkovat přímo na letišti, nebo je lepší nechat svůj vůz u soukromých provozovatelů

Obsah

Každá z možností má své pro i proti a vždy bude záležet především na tom, jestli je pro Vás důležitější časová či finanční úspora. Abychom mohli jednotlivé parkingy u letiště porovnat, zaměřili jsme se na jejích ceník a sledovali výši parkovného u 3, 7, 10 a 14 dnů. Rovněž jsme porovnali zařízení z hlediska jejich zabezpečení. Zjišťovali jsme, kde je možné vůz nechat bez předchozí rezervace, jestli všichni soukromý provozovatelé zajišťují transfer na letiště a kolik si za tuto službu účtují.  

 

Parking u letiště je ideální volbou pro ty, kteří nechtějí absolvovat povinnou zastávku u soukromého provozovatele

Parkování přímo na brněnském letišti

Parkoviště přímo na letišti bez možnosti vytvoření předchozí rezervace. Poskytuje na 1 400 míst a ještě nikdy se nestalo, že by se toto množství stalo nedostatečným.

Prostor je střežen kamerovým systémem. U vjezdu i výjezdu jsou závory. Na parkovišti je denně přítomna fyzická ostraha.

 

CENÍK

POČET DNŮ CENA V KČ
3 400
7 800
10 1 100
14 1 500

Pozn.: Úplný ceník je k vidění na oficiálních stránkách parkoviště.

Za parkovací místo se platí až po odjezdu z parkoviště. Platbu je možné provést v hotovosti i platební kartou.

 

Parkování v sousední hale

Letiště je připraveno i na variantu, že by došlo k úplnému naplnění kapacity hlavního parkoviště, a proto poskytuje v sousední hale dalších 200 hlídaných míst.

 

CENÍK

POČET DNŮ CENA V KČ
3 350
7 750
11 1 150
14 1 450

Pozn.: Kompletní ceník je dostupný na oficiálních webových stránkách.

 

Mnoho osob automaticky volí parking u letiště a ani si nezjistí, jestli jim soukromý poskytovatel nemůže nabídnout lepší cenu

Parkování Brno letiště

Non-stop parkoviště nacházející se 2 minuty autem od letiště v ulici Řípská. Parkovací místo je nutné předem rezervovat. Poskytovatel zajišťuje bezplatný transfer z /na letiště minibusy pro 9 osob.

Parkoviště je uzamčené, oplocené, hlídané ostrahou i kamerovým systémem.

 

CENÍK

POČET DNŮ CENA V KČ
3 450
7 700
10 950
14 1 350

Pozn.: Další ceny jsou k vidění na oficiálním webu provozovatele.

 

Parkování u letiště v Brně

Parkoviště nacházející se ve vzdálenosti 4 km od letiště. Rezervace místa se provádí v online rezervačním systému, telefonicky a emailem. Areál je nepřetržitě hlídaný kamerovým systémem. Transfer z / na letiště je zajišťován bezplatně.

 

CENÍK

POČET DNŮ CENA V KČ
1 – 7 600
10 900
14 1 000

Pozn.: Úplný ceník je k viděný na oficiálních stránkách poskytovatele.

 

Letím Brno

Parkoviště ležící 2 minuty jízdy autem od letiště nabízí svým zákazníkům možnost úschovy vozu po 365 dnů v roce se zajištěním placeného transferu.

Areál je nepřetržitě hlídaný fyzickou ostrahou i kamerovým systémem. K využití služeb není nutné provést rezervaci.

 

CENÍK

POČET DNŮ CENA V KČ
3 450
7 700
10 900
14 1 100

Pozn.: Kompletní ceník si můžete prohlédnout na oficiálních stránkách provozovatele.

 

Shrnutí výhod a nevýhod jednotlivých možností

Parkoviště u letiště

Je výhodnější v případě krátkodobého parkování, protože existují taxy pro jednotlivé dny a hodiny. Díky tomu můžete letištní parking využít i v případě, že jedete někoho vyzvednou, nebo letíte na krátkou služební cestu.

Nemusíte absolvovat povinnou přestávku a jste pány svého času.

 

Soukromý provozovatel

Parkování u soukromého provozovatele se vyplatí v momentě, kdy potřebujete svůj vůz zaparkovat na 10 dnů a více. Ceny bývají zveřejněné přibližně za prvních 15 dnů, poté je parkovné na vzájemné domluvě, ale dá se říci, že čím déle na parkovišti zůstanete, tím nižší bude průměrná cena za jeden den.

 

Podívejte se, k jaké bizarní situaci by mohlo dojít, pokud byste dlouhodobě stáli na parkovacím místě určeném ke krátkodobému stání.

 

Pamatujte, že někteří soukromý provozovatelé si mohou účtovat zvláštní poplatky za letištní transfer, proto si vždy tuto informaci zjistěte předem, abyste nebyli překvapení, že se Vám výsledná cena za parkovné značně prodražila. Podívejte se, jaké ceny můžete očekávat u letiště v Praze.

 

Byly by pro Vás při výběru soukromého poskytovatele důležité recenze jiných zákazníků?

Pavel Nejedlý