Hledáte byty? Mariánské Lázně a okolní kraj lákají krásným prostředím a dobrými cenami. Poradíme, proč a jak shánět nemovitost v tomto městě

Obsah

Patříte mezi ty, kteří právě hledají vhodné byty? Mariánské Lázně mohou v tomto ohledu nabídnout mnoho. Ačkoliv toto město nepatří mezi první, které při shánění bytů lidi napadá, rozhodně byste jeho potenciál neměli podceňovat!

 

Proč právě byty v tomto městě?

Mariánské Lázně jsou samozřejmě městem proslulým svými léčivými prameny a lázeňským komplexem, který je každoročně v sezóně obléhán bezpočtem turistů. Dokážou toho ale nabídnout i mnohem více, než jen dobrou vodu a krásnou architekturu. Věděli jste například, že patří k městům s velmi nízkou kriminalitou? Že se Mariánské Lázně pravidelně řadí k nejlepším městům pro byznys v České republice? Že má město třeba i vlastní sjezdovku, desítky, možná stovky kulturních akcí ročně a že je obklopeno krásnou, nezkaženou přírodou, kam to máte jen kousíček?

Další přednosti města bychom mohli zdůrazňovat takřka donekonečna. Jakožto potenciálního kupce bytu by vás pak mohlo oslovit zejména to, že ceny nemovitostí v Karlovarském kraji patří k nejnižším v republice. Odchod ruské klientely v posledních letech pak dále přispěl k poklesu ceny bytů, a to jak v Karlových Varech, tak v Mariánských Lázních. Této příležitosti můžete využít i vy!

 

Při hledání vhodné nemovitosti začněte na internetu

Prakticky veškeré hledání nové nemovitosti se dnes začíná na internetu, a tam byste měli napřít první nápor i vy. Nabídky realitních kanceláří tvoří drtivou většinu všech nabídek vůbec, počítejte ale s tím, že ceny mohou být o něco vyšroubovanější. Najdete ale i weby, kde nemovitosti nabízí přímo majitelé bez prostředníků, což bývá nezřídka levnější variantou. V takových případech si ale dávejte pozor, aby nebyla například nemovitost zatížena věcnými břemeny či se nevyskytly podobné komplikace. I tady je proto dobré přizvat ke koupi právníka či osobu, která právní stránku koupi obstará.

 

Na internetu ještě zůstaňte, i pokud vás v nabídce nic momentálně neoslovilo

Může se stát, že žádný z bytů, které se nabízejí, nebude odpovídat vaším představám. V tom případě je na vás vyvinout trochu aktivity. Oslovte (nejlépe e-mailem) jednu, nebo i více realitek s konkrétním zadáním toho, jak by měl váš kýžený byt vypadat. Požádejte je, aby se vám ozvali, jakmile takový najdou. Buďte co nejspecifičtější, aby vám ve schránce nepřistávaly nerelevantní nabídky.

 

Zkuste to i offline

Mnoho lidí, kteří prodávají byt, stále ještě zanechává cedulky na dveřích a nástěnkách, někteří si nechávají vytvořit i celý plakát. Mariánské Lázně nejsou velké město a dokážete jej projít skrz naskrz za poměrně krátkou dobu. Můžete přitom narazit i na zajímavé nabídky bytů, které se na internetu neobjevily. Možná to není velká šance, je to ale přece jenom šance. Koneckonců, nic vám nebrání být sami aktivní a zanechávat ve schránkách vzkazy, že hledáte byt, s kontaktem na sebe. Tato metoda je stále velmi používaná, její úspěšnost se ale liší. Zkusit to nicméně můžete!

 

Rozhoďte sítě mezi známými

Osobní kontakty se hodí v každé situaci, při hledání bytu to pak platí dvojnásob. Rozhlašte, že sháníte byt, a třeba může přijít pomoc ze směru, ze kterého byste to ani nečekali. Sociální sítě jsou také dobrým nástrojem při shánění nemovitosti, a rozhodně byste je měli využít, pokud jste tak zatím neučinili!

Chtěli byste žít v Mariánských Lázních? Možná už tam bydlíte – jak jste s městem spokojeni? Poraďte ostatním, kteří zde uvažují o koupi bytu, pohled místního je nad všechny rady!

Pavel Nejedlý