Peeling je dobrý sluha, ale zlý pán aneb všeho moc škodí!

Obsah

Jistě jste zaznamenaly, že peelingy jsou mnohými považovány za nedílnou součást péče o pleť, ale víte také, že jeho nadměrným používáním Vaší pokožce škodíte a přispíváte k jejímu  předčasnému stárnutí? V tomto článku jsme pro Vás sepsali optimální četnost použití peelingu. Zaměřili jsme se také na vhodnost použití tohoto produktu s ohledem na Váš typ pleti, inspirujte se proto naším návodem a už nikdy nešlápnete vedle.

 

Před použitím peelingu si vždy přečtěte pokyny výrobce

A to hned z několika důvodů! Výrobce Vám vždy doporučí optimální četnost použití konkrétního produktu. Taková informace by nikdy neměla chybět na obalu. V opačném případě se neváhejte obrátit na prodejní asistentku či zákaznickou podporu v případě, že nakupujete online.

Informace o vhodném použití je nutné znát i z důvodu, že ne každý produkt je vhodný pro každý typ pleti. Od Vašeho typu pleti i momentálního stavu se bude odvíjet nejen to, jak často budete moci produkt použít, ale i to jaké složení může mít, aby u Vás nezpůsobil některý z vedlejších účinků jako je pálení, zarudnutí, vyrážka apod.

Nezapomeňte, že peelingy používané na tělo nemohou být v drtivé většině případů použity na obličej. Je to z důvodu, že Vaše tělo snese i hrubší zrníčka, která by mohla povrch pleti narušit.

 

Váš typ pleti je rozhodující při určení četnosti použití

Jak už jsme psali výše, v případě peelingu opravdu platí, že méně je více. Pokud nedodržíte doporučené rozestupy mezi procedurami, mohly byste nenávratně poškodit svrchní vrstvu pokožky.

Nezapomeňte, že exfoliaci, neboli peeling, je vhodné aplikovat ve večerních hodinách kvůli následné regeneraci během spánku, kdy dochází k přirozené obnově.

 

Tip: Inspirujte se recepty na výrobu domácích peelingů.

 

MINIMÁLNÍ POČET DNŮ MEZI OPAKOVÁNÍM:

 • Normální – 1 až 2 týdny
 • Smíšená – 2 týdny
 • Suchá – 3 – 4 týdny
 • Mastná – 5 dnů
 • Citlivá – 3 – 4 týdny

 

K dosažení požadovaného efektu je nutné dodržovat několik základních pravidel

Pleť si vždy důkladně vyčistěte

Pokožku je nutné na proceduru připravit, a proto ji vždy důkladně odličte a vyčistěte. Následně si vezměte čistý ručník, který namočte v horké vodě. Vyždímaný ho přiložte na obličej a v poloze vleže alespoň 2 – 3 minuty relaxujte. Tímto dojde k otevření pórů a vy tím dosáhnete lepšího efektu.

 

Při aplikaci postupujte šetrně

Navlhčete si pokožku, naberte do rukou peeling a krouživými pohyby ho rovnoměrně vmasírujte do pokožky. Malé množství použijte také na krk a dekolt. Postupujte pomalu a každé oblasti věnujte alespoň 2 minuty. Vyhněte se očím a ústům.

 

Exfoliací Vaše péče o pokožku nekončí

Peeling nechte působit dle doporučení výrobce. K následnému smytí použijte vlažnou vodu. Až bude Vaše pokožka čistá, osušte ji a naneste na ní hydratační krém. Rovněž můžete nanést i masku.

 

Není peeling jako peeling

Existuje více druhů a ne každý si můžete dopřát samy doma. I v tomto případě záleží na typu Vaší pleti a rovněž i na Vašem očekávání.

 

MECHANICKÝ

 • Jsou vhodné pro mastnou, smíšenou a stárnoucí pokožku.
 • Jednotlivé druhy se liší velikostí zrníček. Čím vyšší zrnka, tím vyšší úrovně exfoliace je dosaženo a naopak.
 • Vždy se aplikují na vlhkou pokožku pomocí bříšek prstů. Krouživými pohyby se vmasírují do pokožky.

 

CHEMICKÝ A ENZYMATICKÝ

 • Aplikují se v případě citlivé a suché pokožky.
 • Nejedná se o jednorázovou proceduru, ale kůru prováděnou v 5 – 6 krocích.
 • S ohledem na zvolenou intenzitu se provádějí buď doma, v kosmetických salonech nebo u dermatologa.
 • Roztírají se na suchou pokožku.
 • Jsou určeny k podpoře buněčné obnovy.

Zjistěte s jakými problémy Vám může pomoci chemický peeling.

 

Pokud jste se rozhodly vyzkoušet peeling z pohodlí Vašeho domova, sáhněte raději po mechanickém. Vždy se řiďte příbalovou informací a produkt nenechávejte na pokožce déle, než je nezbytně nutné. Chcete-li vyzkoušet chemický či enzymatický peeling, obraťte se na odborníka a nechce si doporučit druh, který je pro Vás nejvhodnější s ohledem na Váš typ pleti.

 

Patří peelingy do Vaší pravidelné péče o pokožku? Dodržujete doporučené rozestupy mezi jednotlivými aplikacemi?

Pavel Nejedlý