I v domácím prostředí lze dosáhnout toho, že pokožka bude krásná a jemná – stačí jen zvolit správný typ odstraňovače chloupků. Jaké jsou jejich výhody a nevýhody? Zvolit bolestivější, ale dlouhodobější epilaci nebo jednodušší, ale častější depilaci? I při odstraňování chloupků může dojít k chybám. Čeho se vyvarovat?

 

Nejoblíbenějším odstraňovačem chloupků je holítko. Vyhněte se těmto 3 častým chybám

Holení je jednoduché a bezbolestné, ale k dosažení kůže, která je příjemná na dotek, je potřeba jej provádět téměř denně. A čemu se vyhnout, aby byl výsledek skvělý?

  1. Holení hned po koupeli. Pokud chcete mít opravdu jemnou pokožku bez těch nejmenších chloupků, s holením je dobré nějakou dobu počkat – alespoň 5, ale spíše 10 minut.
  2. Špatně načasovaný peeling. Peeling pokožku zbaví staré kůže a zabraňuje nepříjemnému zarůstání chloupků. Je však dobré jej dělat v pravý čas. Peeling dělaný přírodními produkty by měl být proveden alespoň 1 den před holením, 7 dní pak potřebuje peeling chemický.
  3. Holení na sucho. Tento způsob sice ušetří čas, ale pokožka z toho moc radost mít nebude. V lepším případě dojde k jejímu podráždění, v tom horším se můžete i pořezat. Hlavně, pokud spěcháte. Proto je dobré pokožku alespoň navlhčit vodou.

 

Moderní odstraňovače chloupků využívají i technologické inovace

I věda pomáhá v boji proti nechtěným chloupkům. Mezi moderní odstraňovače chloupků, které ocení hlavně ženy, lze zařadit klasický epilátor a epilátor fungující na bázi technologie IPL, tedy technologie pulzního světla.

 

Klasický epilátor zbaví tělo chloupků na více než měsíc

Současné epilační přístroje poskytují vysokou míru komfortu i bezbolestnosti. Mohou se použít na většinu partií lidského těla.

  • Jejich velkou výhodou je snadnost provedení epilace, která je srovnatelná s holením. Ovšem s trvanlivějším výsledkem.
  • Na citlivějších částech těla nemusí být epilace úplně příjemná.
  • Některé epilátory poskytují možnost epilace i během sprchování nebo dokonce při koupání. Často také nabízejí velkou variabilitu příslušenství. Nejenže vám odstraní chloupky na alespoň 4 týdny, ale díky masážím nástavcům, omladí a projasní pokožku.
  • Dokáží se zbavit už i malinkatých chloupků, které jsou větší než 0,5 cm. Pro nejefektivnější použití a sametovou pleť nenanášejte před epilací na kůži žádná tělová mléka. Po epilaci je naopak hydratační péče o pokožku velmi přínosná.

 

Za laserovou epilací se nemusí chodit do kosmetických salonů. Zkuste IPL technologii

Relativně bezbolestný způsob dlouhodobého odstraňování chloupků nabízí fotoepilace. Tyto odstraňovače chloupků využívají moderní technologii založenou na pulzech světla, které narušuje růst kořínků. Jsou rychlé a efektivní.

  • Jejich použití není žádná věda. Současné přístroje dokáží rozpoznat sílu chloupku i jeho barvu a samy nabídnou potřebnou intenzitu záření pro jeho odstranění.
  • V případě správného a dlouhodobého použití může dojít k likvidaci chloupků až na 6 měsíců.
  • Metoda však není vhodná pro všechny typy pleti. I barva chloupků rozhoduje. Tmavá pleť nebo chloupky, které mají šedou, zrzavou nebo hodně světlou barvu, mohou představovat problém.

 

Odstraňovače chloupků, se kterými to jde i bez bolesti

Pro muže i ženy, kteří nemají rádi bolestivé procedury, se nabízí k použití ještě holící strojky. Zastřihovač vlasů, vousů a chloupků je dalším nepostradatelným spolubojovníkem, který dokáže na chvíli umravnit nepohodlné chloupky na těle. Zatímco výhoda bezbolestnosti je jasná, za nevýhodu lze považovat to, že proces se musí neustále opakovat v malých časových intervalech.

Je vidět, že chloupků se dá zbavit i z pohodlí domova. Někdy efektivně a na hodně dlouho, někdy rychle a bezbolestně. A co vy? Vadí vám chloupky na těle nebo jste s nimi navždy smířeni?