Vzhledem k pořizovacím cenám mobilních telefonů společnosti Apple by měla být koupě iPhone X krytů zcela automatická. Ovšem není kryt jako kryt. Jeho kvalita a úroveň, do jaké je schopen telefon ochránit, je dána především materiálem. V článku jsme pro Vás provedli porovnání silikonových a plastových krytů. Také se dozvíte, do jakého dalšího příslušenství se rovněž vyplatí investovat, jelikož Vám může ušetřit tisíce korun, které byste jinak museli investovat do oprav.

 

Oblečte svůj iPhone X do krytu, který mu padne jako ušitý na míru

Kryty ze silikonu jsou zejména v posledních letech velkým trendem, jelikož jsou praktickým a stylovým řešením, jak poskytnout Vašemu telefonu ochranu a zároveň tím nenavýšit jeho hmotnost ani tloušťku. Jsou vhodné především pro osoby, které mají svůj mobil rádi neustále po ruce, protože jsou hodně skladné.

 

VÝHODY SILIKONU

 • Je prakticky nerozbitný
 • K telefonu dokonale přilne a nevytváří se díky tomu žádný prostor, kde by se mohl usazovat prach a další nečistoty
 • Chrání zadní stranu a boční hrany
 • Díky své přizpůsobivosti se jednoduše nasazuje a sundává
 • V přední části po hranách mírně přesahuje přes displej, čímž mu poskytuje relativní ochranu před vznikem škrábanců a při pádu na rovnou plochu
 • Povrch je protiskluzový
 • Nízká pořizovací cena

 

NEVÝHODY SILIKONU

 • Nezabrání rozbití telefonu v případě pádu z výšky
 • Po čase se může začít špinit

 

Kryty z plastu se svými vlastnostmi v lecčem liší

VÝHODY PLASTU

 • Jeho vlastnosti jsou v čase neměnné
 • Některé typy mají protiskluzovou úpravu, ale po čase se začne povrch olupovat na okrajích a jíž nepůsobí tak atraktivně
 • Na hranách přesahují displej a chrání ho tím před vznikem škrábanců a při pádu

 

NEVÝHODY PLASTU

 • V případě pádu může prasknout a poničit tím i povrch telefonu
 • K telefonu nepřilne tak dokonale jako silikon, a proto se v různých místech může usazovat prach
 • Hůře se s ním manipuluje při sundávání a nandávání na telefon

 

Pokud jste se rozhodli pro zadní kryt, nezapomínejte ani na ochranu nejchoulostivější části telefonu – displej

Oprava displeje se může vyšplhat i na několik tisíc, proto se opravdu vyplatí investovat do ochranné fólie nebo skla.

Tvrzené sklo stojí sice podstatně více než fólie, ale poskytne Vám i mnohem vyšší stupeň ochrany. Zmírňuje následky pádu. S největší pravděpodobností se možná sám rozbije, ale Váš displej zůstane nepoškozen. Výhodou je také jednoduchá aplikaci, kdy po nalepení nevznikají žádné vzduchové bubliny. Naopak u fólie je jejich vznik zcela běžný a navíc se po čase začíná po stranách odlupovat. Displej chrání jen před vznikem škrábanců, ale rozbití při pádu nijak nezabrání.

 

Tip: Zjistěte, jak si vyložit zkratky, které vyjadřují stupeň ochrany proti vniknutí vody.

Pokud chcete vše výše zmíněné získat v rámci jednoho produktu, investujte do flipových pouzder

Existuje množství variant a jsou vysoce praktická, jelikož poskytují ochranu celému telefonu. V obou níže zmíněných případech se otevírají jako kniha a zapínají na magnet či suchý zip. Vyrábějí se nejčastěji z kůže či semiše. Jsou méně skladná a s nošením v kapse by mohl být problém. Jsou ideální volbou, pokud jste zvyklí přenášet telefon po taškách spolu s jinými předměty.

 

STARŠÍ TYPY

Vyrábějí se v několik rozměrech a hodí se vždy na několik telefonů se stejnou úhlopříčkou. Kvůli tomu nemají v zadní části výřez na fotoaparát, protože ho má každý telefon na jiném místě.

 

NOVĚJŠÍ TYPY

Novější typy se vyrábějí na konkrétní typ telefonu. Uvnitř je rámeček, do kterého se telefon nacvakne. Ten přesně kopíruje vstupy telefonu, aby byly dobře přístupné. Mají výřez na fotoaparát a na vnitřní straně i malé kapsy na drobnosti jako doklady či bankovky.

 

Zajímavost: Přečtěte si o aktuální tržní hodnotě společnosti Apple.

Nezapomeňte, že existuje i množství obalů, které byly přímo vyvinuty na sport. V nabídce najdete varianty na běh, plavání a mnohé další.

 

Koupili byste si raději kryt s ochranou displeje, nebo byste pořídili spíše pouzdro?