Záviděly jste vždy herečkám a modelkám silikonová prsa? Měli jste dojem, že není reálné, abyste si takový přepych mohly dovolit? Tyto časy jsou už dávno pryč! Následující článek vám dokáže, že plný dekolt si dnes může dovolit každá žena. Dozvíte se, jak zákrok probíhá, kolik stojí a co mu předchází. Pokud nejste spokojené se svým tělem a rády byste něco změnily, pak by právě pro vás mohly být tyto řádky užitečné.

 

Silikonová prsa z úspor i na splátky

Cena umělých prsou závisí na zvoleném implantátu a ceníku služeb vybrané kliniky. Každý výrobce silikonových výplní má ceny nastavené jinak podle toho, jak vysoká je kvalita použitého materiálu a dle náročnosti technologie výroby. Za plastickou operaci prsů tak zaplatíte zhruba 50 – 100 tisíc korun.

Přijde vám to příliš? Hlavně žádnou paniku. Pokud nemáte naspořen dostatek prostředků, je možné uhradit částku za operaci prostřednictvím úvěru od smluvního finančního partnera dané kliniky. V tomto případě musíte pouze doložit, že jste schopni splácet a souhlasit s obchodními podmínkami.

 

Co se děje před zákrokem

Ze všeho nejdříve proběhne vstupní konzultace, na které s vámi lékař probere všechny informace. Společně zvolíte velikost, tvar a druh implantátu a domluvíte se na typu operačního řezu. Ještě než absolvujete zákrok, musíte podstoupit předoperační vyšetření, aby se předešlo komplikacím a zjistila se případná zdravotní omezení.

 

Volba implantátu

Ošetřující lékař vám dá na výběr z několika druhů silikonových výplní. Všechny vám popíše a sám doporučí, která by se nejlépe hodila k vašemu typu postavy. Kromě velikosti budete vybírat také ze dvou základních tvarů implantátu:

  • Kulatý – používá se hlavně v případě, kdy je pacientka spokojena s konturami svých ňader, ale chtěla by zvětšit objem
  • Anatomický neboli kapkovitý – tvar přirozeného poprsí, vhodný pro pacientky, jež vyžadují kromě zvětšení i modelaci

 

Jak probíhá operace

Modelace prsou vám bude provedena pod celkovým umrtvením. Na základě toho, jestli chcete pouze zvětšit objem nebo také ňadra vytvarovat, se zvolí místo řezu. Profesionální plastičtí chirurgové dnes již umí zákrok provést tak, aby jizva byla sotva patrná. Ne pokaždé to však lze s jistotou slíbit; zejména u větších zákroků je pravděpodobnost viditelnosti jizvy vyšší. Avšak nemusíte se bát, i viditelné jizvy časem vyblednou a nikdo si jich nevšimne.

Řez může být proveden následujícími způsoby:

  1. V oblasti dvorce – při zákroku, který zahrnuje zvětšení i modelaci
  2. V podprsní rýze
  3. V podpaží

 

Co obnáší pooperační léčba

Do domácí léčby budete propuštěna druhý nebo třetí den po operaci. Předtím ještě dostanete od doktora pokyny, které budete muset dodržovat. Dostanete také speciální stahovací podprsenku, která bude nová prsa po nějaký čas dostatečně fixovat. Toto prádlo je potřeba nosit přibližně šest týdnů. Během tohoto období nebudete moci spát na břiše. Do práce se můžete vrátit po týdnu domácího léčení, pakliže vaše zaměstnání nevyžaduje vyšší fyzickou námahu. Fyzicky náročnější aktivity můžete provádět po uplynutí 4 týdnů od zákroku.

Právě jste se dostaly na závěr článku, a tím pádem už víte vše potřebné o plastické operaci prsou. Máte přehled o tom, v jakých cenových relacích se zákroky pohybují. Přečetly jste si o průběhu samotného procesu aplikace implantátů a zjistily jste, co vás čeká během domácí péče. Teď už je třeba pouze vyhledat kliniku a domluvit si první schůzku s plastickým chirurgem.

A co si myslíte o silikonových implantátech vy? Obdivujete plný dekolt krásných žen, i když je umělý, nebo dáváte přednost přirozenému vzhledui s drobnými nedostatky? V každém případě neváhejte napsat své názory do komentářů.