Lipolýza – zbaví vás tuku bez operace

Obsah

Pokud nemáte silnou nadváhu, ale trápí vás jen malý, zarputilý špíček někde na těle, může vám od něj pomoci lipolýza. Do problematického místa, třeba do podbradku, si injekcí vpíchne speciální roztok, který nežádoucí tuk rozloží a organismus ho vstřebá. Nastudujte princip, výhody a nevýhody této estetické procedury, ať se můžete rozhodnout, jestli bude správným řešením i pro vás.

Co vás čeká a nemine, když podstoupíte lipolýzu

Odborník vám do inkriminované partie píchne mix vybraných látek, které pochopitelně nejsou zdraví škodlivé. Nejpozději do půl hodiny je hotovo a vy odcházíte domů. Ošetřené místo, což může být bříško, podpaží, podkolení a další oblasti, odkud vám tuk nezmizí ani po zhubnutí, zarudne a zřejmě i trochu oteče. Někomu se může udělat i pár modřin. Každopádně počítejte s tím, že část těla, kde došlo k aplikaci “tukožroutského” roztoku, zůstane citlivá. Nicméně během tří dnů zase budete v pořádku. V soukromí vás dále čeká pravidelné masírování v místě injektáže, pití alespoň tří litrů vody denně a odlehčená strava. Cílem je, aby se rozpouštějící se tuk co nejdříve vyloučil.

Kdy se lipolýza projeví na vaší postavě

Likvidace a vstřebávání tuku je postupný proces, který hodně ovlivníte vlastní kázní a dodržováním všech doporučení. Každý den se vám bude zdát místo napuštěné speciálním tekutinou menší a konečného výsledku se dočkáte asi po měsíci.

Pak dokážete posoudit, kolikrát bude ještě nutné zásah podstoupit. Většinou se procedura přibližně po sedmi týdnech alespoň jednou opakuje s tím, že zeštíhlení je pak trvalé. Nesmíte ovšem výrazně přibrat.

Chemický koktejl, který působí v lipolýzových injekcích

Na podkožní tuk zaútočí fosfatydylcholin čili lecitin, který ho rozpustí. L-karnitin zajistí přesun uvolněného tuku do mitochondrií, které ho spálí. Deoxycholová kyselina pomůže tělu odbourat prázdnou tukovou tkáň a organický křemík celé místo zpevní a revitalizuje pokožku. 

Přednosti injekční lipolýzy

  • Klasická liposukce v narkóze je sice účinná, ale náročná na šikovnost lékaře. Fušař vás může pěkně zmrzačit, když odsaje tuk nerovnoměrně. Pak vám v ošetřené partii i po zahojení zůstanou ošklivé prohlubně a krátery. Něco podobného u injekční chemické lipolýzy nehrozí, protože vstřebání podkožního tuku se místě aplikace děje rovnoměrně. Na druhou stranu není lipolýza prostředek určený k redukci nadváhy. Větší ztučnělé plochy se proto i nadále řeší tradiční liposukcí.
  • Dalším výrazným benefitem lipolýzy, respektive v ní obsažených látek, je zpevnění a tím pádem omlazení pokožky.

Limity injekční lipolýzy

  • Tu a tam se najdou klientky, které si stěžují, že na ně lipolýza nezabrala. Jako u většiny neinvazivních metod je konečný efekt samozřejmě bez záruky a u každé ženy se může projevit různě. Na druhou stranu se některé dámy chovají kontraproduktivně. A proč? Protože se těžko kontrolujete, jestli během měsíce po ošetření danou lokalitu těla skutečně masírovaly, jestli více pily a neládovaly se, chlebíčky, kachnou a cukrovím.
  • Připravte se, že je zákrok nutné absolvovat minimálně dvakrát. V některých případech se nevyhnete čtyřem až šesti procedurám. Může se tedy jednat o investici v řádech desítek tisíc korun, nicméně ji s vámi dopředu konzultuje vyškolený odborník.

Tolik ve zkratce k lipolýze, která odstraňuje drobné špíčky z míst, která se nám nedaří vytvarovat cvičením ani stravou. Co se rizik týče, jedná se o zásah prověřený léty praxe a spoustou zákazníků a zákaznic. Máte-li však nějaké zdravotní obtíže, rozhodně je nutné projednat vhodnost lipolýzy s lékařem. Rovněž těhotné ženy by si měly podobné zkrášlovacích experimenty nechat na dobu, až porodí a odkojí. Pokud už máte s lipolýzou zkušenosti, napište nám váš názor do komentáře.

Pavel Nejedlý