Nejčastější otázky týkající se laseru pro odstranění tetování

Obsah

Pravěké mučící způsoby, jak se zbavit nevhodné kérky, spočívaly v chirurgickém vyříznutí kůže i s obrázkem. Po takovém zákroku vám místo tattoo zůstala jizva. V současnosti se naštěstí používá laser pro odstranění tetování. Pokud se také potřebujete zbavit nežádoucí mikropigmentace, najdete většinu odpovědí na vaše dotazy právě zde.

Jak funguje laser pro odstranění tetování

Když si necháte pokérovanou kůži ošetřit laserovým paprskem, dojde k postupnému rozbití tattoo na mikročástice, které pak vyjdou z těla ven společně s lymfou. Má to však jeden háček. Laser pro odstranění tetování vždy ovlivní pouze jednu vrstvu. Zbývající vrstvy vaší kérky přijdou na řadu až během příští seance. Kolik takových sezení budete ve finále potřebovat, obvykle stanoví odborník během nezávazné konzultační schůzky. Tím pádem budete přesně vědět, kolik peněz vám zákrok spolyká.

Bezpečnost a účinnost laseru na odstranění tetování

Kvalitní a bezpečné lékařské lasery pro odstranění tetování vždy mají povolení americké vládní agentury FDA, která působí jako úřad pro kontrolu potravin, léčiv a medicínských přístrojů. Dále jsou vybaveny lékařskou CE certifikací. Tyto dokumenty by vám měli na všech seriózních klinikách bez okolků předložit.

Ty nejmodernější lasery také umí pracovat na více vlnových délkách, což se dokonale hodí na likvidaci vícebarevného tattoo. Některá pracoviště disponují kromě top laseru ještě doplňkovým chlazením kůže vzduchem, které ji chrání proti případnému spálení.

Kolikrát musím na laser pro odstranění tetování

Profesionální kérky potřebují alespoň 4 procedury laserem pro odstranění tetování. Amatérská počiny většinou zmizí dřív. Také permanentní make-up, který není usazený tak hluboko v kůži, je nejpozději při 3. seanci pryč. Mezi jednotlivými zákroky je ovšem nutné dodržovat alespoň měsíční odstupy, aby se ošetřená tkáň zotavila a neriskovali jste zjizvení.

Všeobecně si laser pro odstranění tetování nejlépe poradí s tmavými barvami. Ty světlé se tradičně ničí hůř. Dobrá zpráva je, že letité kérky zmizí snáze a dříve, než ty čerstvé.

Kolik stojí laser pro odstranění tetování

Co se týče cenové politiky za laser pro odstranění tetování, připravte se na poměrně vysokou útratu. Podle velikosti mikropigmentace zaplatíte od tisíce korun výš. Rozměrné obrazce přitom mohou stát klidně i pět tisíc korun za jedno sezení. Některé salony vám ale poskytnou slevu, když si u nich předplatíte doporučený počet opakování najednou.

Nové technologie a vývoj v oblasti odstranění tetování

Nejpokročilejší lasery se v podkoží zaměřují pouze na zvolený tetovací pigment, zatímco se všemu ostatnímu spolehlivě vyhnou. Tím pádem je riziko poškození okolní tkáně prakticky nulové. Rovněž doba působení paprsku na danou lokalitu je u moderních přístrojů výrazně kratší než dřív, což opět eliminuje možné popáleniny.

Další vychytávkou je přídatné zapojení chladícího aparátu, což umožňuje nastavit laser pro odstranění tetování na větší výkon. Díky tomu se snižuje počet opakování a tím pádem i celkové náklady na eliminaci nežádoucího tattoo. Takže vás ve finále dražší a lepší přístroj může vyjít levněji, než jeho lacinější předchůdce, který ovšem musíte použít vícekrát.

Rovněž zotavení tkáně po zásahu kvalitních laserů je podstatně kratší, protože jsou šetrnější. To znamená, že se už za pár dní můžete vrátit ke sportu, aniž byste si koledovali o zánět či nevábnou pigmentovou skvrnu.

Tolik ve zkratce k těm nejčastějším otázkám, které se týkají laseru pro odstranění tetování. Další podrobnosti si vyžádejte na zvoleném pracovišti, kde vás personál zbaví nechtěného tattoo. Nezapomeňte se informovat na oficiální certifikáty, které garantují účinnost a bezpečnost přístroje. A také se zajímejte o zkušenosti a vzdělání člověka, který vás bude ošetřovat.

Pavel Nejedlý