Augmentace s modelací ňader nemusí být vždy pouhým rozmarem, mnohdy ji podstupují ženy, kterým nespokojenost s jejich vzhledem zásadně zasahuje do osobního života a způsobuje psychické problémy. Řešením může být mammaplastika, která slouží, jak k vylepšení tvaru poprsí, tak se při ní dají prsa i zmenšit či zvětšit.

 

Augmentace s modelací pozvedne i sebevědomí

Ať už nespokojenost s poprsím plyne z vrozených předpokladů nebo ze změn, kterými ženské tělo během života prochází, jakmile začne neblaze působit na psychiku, není ostudou vyhledat odbornou pomoc.

Jak o motivech úpravy ňader často uvádí plastičtí chirurgové, psychické důvody rozhodně převažují. Prsa, která jsou z medicínského pohledu v pořádku mohou být z pohledu samotné ženy často vnímané jako neestetické. Moderní doba ukazuje především ženy, které jsou souměrné, mají pevné tvary a převládá názor, že by vše mělo být v harmonii. Proto je pak spousta žen nespokojená. Z tohoto pohledu většina žen přichází s žádostí o úpravu oprávněně.

Tento názor potvrzuje i většina spokojených klientek, které díky plastické operaci získaly zpět své ženství.

 

4 nejčastější příčiny změny tvaru prsou:

  • hormonální výkyvy – těhotenství, kojení, menopauza
  • přirozený pokles vlivem gravitace
  • výraznější úbytek na váze
  • úrazy či onemocnění prsou

 

Každý komplex má své řešení

Existují tři základní druhy modelace ňader, které ženám pomohou s dosažením vytouženého vzhledu, je jen na nich, zda si přejí pouhé vytvarování poprsí nebo zároveň jeho zmenšení či zvětšení.

 

Mammaplastika docílí vysněného tvaru i velikosti

Základní mammaplastika neboli modelace prsu je vhodná pro ženy, které jsou spokojené s velikostí svých prsou, ale rády by upravily jejich tvar. Mezi nejčastější problémy, které modelace řeší patří povislost, nežádoucí tvar, vpáčené bradavky a velikost prsního dvorce.

Nesnáze plynoucí z velkého objemu hrudníku mohou být pro mnoho žen nepředstavitelné. Jedná se hlavně o výrazné zdravotní komplikace jako například bolesti zad, problémy s páteří nebo také diskomfort při sportu i běžných činnostech. Zde pomůže redukční mammaplastika, při které se vedle tvarování odebírá také nadbytečná tkáň.

V případě potřeby je možné modelaci doplnit i o zvětšení prsou pomocí silikonového implantátu, pak jde o takzvanou augmentační mammaplastiku, ta je vhodná třeba i v případě nesouměrností u malých ňader.

 

Do psychické pohody se vyplatí investovat

Když už se žena rozhodne pro plastickou operaci, měla by do ní investovat nejen finance, ale i dostatek času.

Tento operační výkon není hrazen ze zdravotního pojištění. Ceny se liší podle vybrané ordinace, nejčastěji musí klientka zaplatit 30 000 až 50 000 Kč. Samozřejmě záleží, zda jde pouze o modelaci nebo jestli se zároveň prsa zvětšují – pak se cena přirozeně zvyšuje.

Délka operace záleží na náročnosti a rozsahu zákroku. Mammaplastika se provádí v celkové anestezii a samotný zákrok většinou trvá 2 hodiny. Před ním je třeba podstoupit předoperační vyšetření a celkově být v dobrém fyzickém i psychickém rozpoložení. Hospitalizace na klinice po zákroku zabere 1 – 2 dny. Následná doba rekonvalescence do úplného zhojení se pohybuje řádově v týdnech.

Výběru kvalitní kliniky, která tento zákrok vykoná, by měly ženy věnovat také dostatek času. Při vybírání nezáleží pouze na kvalitě provedení operace, stejně důležité je důkladné seznámení se zákrokem a s případným rizikem pooperačních komplikací či informace o průběhu následné péče.

 

5 tipů, podle kterých vybrat kliniku plastické chirurgie:

  • hodnocení stávajících klientek či osobní doporučení
  • délka fungování kliniky
  • certifikáty a doba praxe plastického chirurga
  • kritériem by neměla být cena zákroku ani vzdálenost kliniky od místa bydliště
  • vysoká cena nemusí vždy odrážet kvalitu zařízení a naopak

Jak již bylo napsáno, ne každou plastiku podstupují lidé z dlouhé chvíle, naopak často vrací energii do života.

Podstoupili byste změnu nějaké části Vašeho těla z důvodu zkvalitnění běžného života? Budeme rádi, když se s námi podělíte o Váš názor.